Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

poku 

září 2012 - Babské hody

69 fotek 22.9.2012 - zobrazení
Každý rok v září se u nás v Rudce můžeme těšit na babské hody. Letos se konaly 22. 9.
Odpoledne se ženy sešly před hospodou a paní starostka Marie Jirglová předala hlavní stárce Aničce Hvězdové hodové právo. Potom se ženy roztančily úvodním nástupem a už se šlo.
Počasí chvílemi trošku zlobilo a několikrát se objevily dešťové kapky. Ale naštěstí se nerozpršelo příliš a sváteční kroje tak neutrpěly žádnou újmu.
Ženy za doprovodu Bítešské kapely obešly celou vesnici a pozvaly zdejší občany na večerní zábavu. Všichni mohli ochutnat výborné koláčky a víno, nechyběla ani tradiční myrta.
V osm večer ženy zahájily hodovou zábavu slavnostním nástupem. K tanci a poslechu letos hrála skupina Arcona ze Znojma. V Rudce se objevila poprvé, ale určitě ne naposled, protože pěknými lidovými i moderními písničkami a příjemným vystupováním přispěli oba protagonisté k velmi milé atmosféře celého večera.
Pro pobavení bylo připraveno i několik kulturních vystoupení – o jedno se postaraly ženy, o druhé muži. Obě se povedla a byla odměněna velkým potleskem.
Na přítomné čekalo i občerstvení a jako vždy bohatá tombola.
Závěrem se sluší poděkovat hlavním organizátorkám hodů, bez jejichž nadšení a ochoty obětovat svůj volný čas by se podobná akce jistě neuskutečnila.

Eva Čermáková
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron