Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

poku

prosinec 2016 - Podesáté v Betlémě

109 fotek 3.1.2017 394 zobrazení
Již tradičně se v Rudce o Vánocích, tentokrát na svátek sv. Štěpána odpoledne, sešla Svatá rodina s množstvím dalších postav a postaviček. Pannu Mariu s Josefem již po několikáté představovali Mariánka a Jeník Staňkovi, Ježíškem se letos na krátko stal tříměsíční Matyášek Čermák. Ve scénce dále nemohl chybět učený rabín - Aleš Staněk, děvče – Esterka Matoušková, která Josefovi ukázala správnou cestu, pastýři – Vítek, Ondra Staňkovi a Lukášek Řezanina, mladík Pavlík Staněk spěchající na trh, hospodští - Milan Čermák s Maruškou Sedláčkovou, ti zrovna ženili své dva syny - Jakuba Čermáka a Davida Konce, a tudíž nemohli poskytnout přístřeší Marii a Josefovi, hodné babičky v podání Aničky Hvězdové a Evy Čermákové. Tři králové ztvárnění Míšou, Vraťou a Mirkem Jirglovými se nezalekli hrozivě vyhlížejícího Heroda – Jana Kožnara, poslechli dobře míněnou radu anděla- Vašíka Staňka, poklonili se Jezulátku v Betlému a Heroda nechali Herodem. Vypravěči - Mirek Staněk a Jana Čermáková – vše uváděli a provázeli pěkným slovem a koledy by tak dobře nezněly, kdyby nebylo hudebního doprovodu Vojtíka Staňka. Všichni účinkující již po několikáté obětovali volný čas, aby divákům z blízka i daleka zpříjemnili sváteční chvíle, třeba je i trošku poučili o tom, jak se to v Betlémě před více než dvěma tisíci lety všechno seběhlo. Za to jim zcela jistě patří velké poděkování. Poděkovat můžeme samozřejmě i těm, kteří zrovna v letošním jubilejním představení nevystupovali, ale mohli jsme je vidět hrát a zpívat v předchozích letech.
Živý Betlém si neumíme představit bez živých zvířátek u jesliček. Za jejich dočasný příbytek a zapůjčení chceme poděkovat Hynkovi Dvořáčkovi, který také nikdy nezapomene udělat ohýnek pro naše malé pastýře, u kterého se mohou prokřehlí ohřát. A jak důstojný je příjezd Tří králů na běloušovi! Oblíbená Bobina manželů Blažkových je neodmyslitelnou součástí scénky. Děkujeme však i za ochotu, s jakou Blažkovi na koníkovi povozí velké i malé zájemce po skončení představení. Rekvizity již od rána instalují Vraťa Jirgl st., Josef Fukan, Mirek Čermák. Marie Jašová a Jirka Oplatek neúnavně fotografují.
A protože jsme se letos sešli už po desáté, patřilo velké poděkování a malý dárek nejenom účinkujícím, ale i dětem, které ztvárnily Jezulátko v předchozích letech. Vážíme si ochoty rodičů, kteří nám své malé poklady do jesliček zapůjčili. Byli to:
rok 2007 Natálka Trnková
rok 2008 Vítek Staněk
rok 2009 Ondra Fukan
rok 2010 Josífek Vala
rok 2011 Verunka Janíčková
rok 2012 Hanička Kožnarová
rok 2013 Honzík Matoušek
rok 2014 Anežka Jirglová
rok 2015 Barunka Matoušková
rok 2016 Matyášek Čermák

K pěknému odpoledni přispěli i diváci, kteří účinkující podpořili zpěvem pěkných koled a hlavně svou přítomností a potleskem.
Po ukončení svátečního programu se mohli všichni zahřát svařeným vínem nebo čajem. Výtěžek z finančních příspěvků vhozených do pokladničky v jesličkách bude zaslán neziskové organizaci kláštera na ulici Kamenná v Brně v prostorách sester Alžbětinek.

Marie Jirglová

P.S. Všichni dobře víme, že největší dík samozřejmě patří naší paní starostce Marii Jirglové, která nás po celých deset let neúnavně podporuje, chystá kostýmy i teplé nápoje, povzbuzuje milým slovem a úsměvem, přivádí pasáčky k jesličkám a zkrátka nechybí nikde, kde je jí potřeba.
vděční účinkující
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron