Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

poku 

listopad 2012 - Oslava svatého Martina

81 fotek 10.11.2012 - zobrazení
Svatý Martin opět přijel do Rudky
Po loňském úspěchu, který oslava svátku svatého Martina v Rudce sklidila, jsme si i letos jeho svátek připomněli. Program svátečního odpoledne byl podobný jako v loňském roce.
U obecního úřadu nás nejprve přivítala paní starostka Marie Jirglová a vzápětí předala slovo zpěvačkám z naší oblíbené skupiny Bobravanka, které zazpívaly veselou písničku o svatomartinském světýlku.
Poté místní dobrovolníci opět sehráli scénku o životě a skutcích svatého Martina. Hlavní role se zhostil Martin Staněk. Herecký sbor doplnila kobylka Eta, kterou nám tentokrát zapůjčili pan Radek Houba s paní Jitkou Bednářovou.
Ani letos jsme nebyli ochuzeni o martinské rohlíčky, které jsme si spravedlivě rozdělili s ostatními. Děti se pak vydaly na průvod s lampiony, jenž byl samozřejmě vedený samotným Martinem.
Celí promrzlí jsme se těšili na obecní úřad, kde nás čekala výtečná hostina – husička, kačena či vepřová pečeně s houskovým a bramborovým knedlíkem a třemi druhy zelí. Myslíme si, že se nenašel ani jeden strávník, který by si nepochutnal. Naopak, většina přítomných vyřizovala kuchařkách upřímné poděkování.
Celý večer nám zpříjemnila hudba dua harmoniky a kytary muzikantů z Mohelna. Dobře jsme se bavili do pozdních večerních hodin.

Eva Čermáková
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron