květen 2015 – Hasičská soutěž Sivice

Název

Popis

V neděli 24. 5. 2015 se hasičské družstvo žen zúčastnilo II. kola okrskové soutěže v hasičském sportu v Sivicích. Počasí nám od rána nepřálo, poprchalo, bylo zataženo, zima. Nepodlehly jsme však skepsi a do Sivic vyrazily plně odhodlané poprat se o dobrý výsledek. Do soutěže se přihlásila ještě další čtyři ženská družstva a šest družstev mužských. Ženy začínaly svoje klání štafetou na 4 x 100 m. Postavily jsme dvě štafety a bohužel ani jedné se závod nevyvedl. Obě dvě štafety byly diskvalifikované a to shodně kvůli problémům na rozdělovači. Ve štafetě jsme se tedy umístily na posledním – pátém místě. Soutěž se pro nás tedy už od začátku nevyvíjela moc dobře. Proto jsme se s o to větší vervou vrhly do disciplíny druhé – požárního útoku. Útok běželo každé družstvo dvakrát a nutno říci, že zde jsme si naši pochroumanou reputaci zcela jistě napravily. Hned prvním pokusem jsme dosáhly času, který zbylá dívčí družstva již nedokázala překonat. V útoku jsme obsadily první místo a v součtu s nevydařenou štafetou se celkově umístily na krásném třetím místě.
Závody v Sivicích jsme si patřičně užily. Velkou radost nám udělala také přítomnost našich fanoušků – rodin, přátel, kamarádů, kteří nás přijeli podpořit. Doufáme, že se do budoucna zúčastníme co nejvíce podobných soutěží, protože duch hasičského sportu je velký a duch našeho – ženského týmu je naprosto neskutečný. To mi věřte!